SPORCUNUN YENİ MEKANI
Galatasaray'da biz olmasaydık Fener 20 şampiyona ulaşırdı  (Yeniiiii) 8caubags
SPORCUNUN YENİ MEKANI
Galatasaray'da biz olmasaydık Fener 20 şampiyona ulaşırdı  (Yeniiiii) 8caubags
SPORCUNUN YENİ MEKANI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SPORCUNUN YENİ MEKANI

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Galatasaray'da biz olmasaydık Fener 20 şampiyona ulaşırdı (Yeniiiii)

YazarMesaj
Admin
Administratör
Administratör
Admin

Galatasaray'da biz olmasaydık Fener 20 şampiyona ulaşırdı  (Yeniiiii) Empty
MesajKonu: Galatasaray'da biz olmasaydık Fener 20 şampiyona ulaşırdı (Yeniiiii)   Galatasaray'da biz olmasaydık Fener 20 şampiyona ulaşırdı  (Yeniiiii) Icon_minitimeÇarş. Ağus. 12, 2009 5:08 pm

Galatasaray'da biz olmasaydık Fener 20 şampiyona ulaşırdı  (Yeniiiii) Sas

Galatasaray'ın sözleşmesini yenilemediği Hasan Şaş, takımdaki karakterli oyuncular sayesinde Fenerbahçe'nin en iyi olduğu dönemlerde şampiyonluk ipini göğüslemeyi başardığını söyledi. Hasan, "Biz ekonomik sıkıntı içinde boğuşurken tarihinin en iyi dönemlerini yaşayan Fenerbahçe'nin elinden 3 kupa aldık.

Eğer biz o şampiyonlukları kazanmasaydık şimdi Fenerbahçe'nin 20, Galatasaray'ın 14 şampiyonluğu olurdu." dedi.

Hasan, şimdilik TRT Türk'te futbol yorumculuğu yapıyor. Transfer döneminin bitiş tarihi olan 31 Ağustos'a kadar özellikle yurtdışından teklif bekleyen yıldız futbolcu, bu süreyi boş geçirmek istemiyor. Bu yüzden TRT'nin yorumculuk teklifini hemen kabul ettiğini belirtiyor.

TRT ile şartlı sözleşme imzaladığını anlatan Hasan, "Şu anda futbolu bıraktım diyemem. 31 Ağustos'a kadar yurtdışından gelecek tekliflere göre futbol hayatıma yön vereceğim. Boş durmayı sevmediğim için TRT'nin yorumculuk teklifini kabul ettim. Teklif gelmesi halinde sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebileceğim." dedi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı çok başarılı bulduğunu belirten Hasan Şaş, kulübü için maddi hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan böyle bir başkanın elinden 3 şampiyonluk almanın önemli olduğunu söyledi. F.Bahçe hem transferde hem de ekonomik anlamda çok güçlü olduğu dönemlerde bu şampiyonlukları kazandıklarını anlatan Hasan, "Eğer Galatasaray'da karakterli oyuncular olmasaydı şu anda şampiyonluk dengesinde Fenerbahçe 20, Galatasaray ise 14 olurdu. Hatırlayın 2001-02 sezonunda F.Bahçe önemli transferler yaparken biz yarısı kiralık oynayan bir takımla şampiyonluğa uzanmıştık. Aynı şekilde Gerets'in ilk geldiği dönemde de çok zor ekonomik sıkıntılar içinde şampiyonluğa uzandık. Son olarak Feldkamp'ın görevi bıraktığı zaman Hakan Şükür gibi benim gibi oyuncuların aşırı gayretleriyle şampiyonluk kazanıldı. Bizim takımdaki karakterli oyuncular bu dönemlerde Fenerbahçe gibi ekonomik anlamda çok güçlü bir takımın elinden 3 kupa aldı." diye konuştu.

Hasan Şaş, Galatasaray'da çok karakterli bir futbolcu topluluğunun takımdan çok kötü bir şekilde ayrıldığını belirterek, "Galatasaray son yıllarda çok iyi ve karakterli oyuncularla inanılmaz başarılar kazandı. Ancak maalesef kulüp hiçbir oyuncunun kıymetini bilmedi. Eğer bilseydi şimdi bazılarına çeşitli görevler verirlerdi. Ben şahsen şu anda yönetimin vereceği hiçbir görevi istemem. Bir Hakan Şükür, bir Arif Erdem, bir Hakan Ünsal, bir Ergün Penbe böyle mi ayrılmalıydı kulüpten. En azından bu oyunculara iyi bir jübile yapılabilirdi." diye konuştu.

YÖNETİM BENİMLE GÖRÜŞMEDİ BİLE

Ligin bitmesinin ardından Başkan Adnan Polat ve futbol şubesi sorumlusu Haldun Üstünel ile görüşmeden eşyalarını toplamasını yıldız futbolcu şöyle anlatıyor: "Benim sezon sonunda sözleşmemin bittiğini herkes biliyor. Bu insanlarla da her gün yüz yüze görüşüyoruz. Takımda birçok oyuncunun sözleşmesi uzatılırken size kimse bir teklifte bulunmuyor. Siz olsanız ne yaparsınız. Hatta birkaç kez benim görüşme talebim de geri çevrildi. Böyle olunca da lig biter bitmez eşyalarımı topladım. Çünkü böyle bir ortamda artık biriyle görüşmenin anlamı kalmamıştı. Hareketleriyle git cevabını almıştım." Hasan Şaş, yönetimin bu kadar pahalı transferlere nasıl bir kaynak bulduklarına şaşırdığını belirterek, "Biz futbol oynarken ve büyük başarılar kazanırken hiç böyle bir bolluk yaşamadık. Herhalde biz gittikten sonra Florya'da petrol çıktı." dedi.

UEFA gecesine katılsaydım kişiliğimden ödün verirdim

Galatasaray yönetiminin bu sezon düzenlediği UEFA Kupası şampiyonluğunun 9. yıl kutlamalarına katılmayan isimlerden biri de Hasan Şaş'tı. Hagi, Hakan Şükür, Ümit Davala'nın hazır bulunduğu bu geceye neden katılmadığını Hasan şu şekilde ifade etti: "Şimdi tam o sırada ben Florya Tesisleri'nden eşyalarımı toplamış ve çalışanlarla vedalaşmıştım. Bu süreçte yöneticilerle görüşmeyerek bir duruş ortaya koymuştum. Eğer geceye katılsaydım o zaman yaptıklarımın hiçbir anlamı kalmayacaktı. Kişiliğimden ödün vermiş olacaktım."
https://sporkolik.forum.st

Galatasaray'da biz olmasaydık Fener 20 şampiyona ulaşırdı (Yeniiiii)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kartal istedi Fener kapıyor! (Yeniiiii)
» Grygera Fener'e yakın iddaası
» Hedefimiz Madalya (Yeniiiii)
» Tüm Tedbirleri Alıyoruz (Yeniiiii)
» Tuncay, F.Bahçe'ye kaldı! (Yeniiiii)