SPORCUNUN YENİ MEKANI
Denizli 0 - 2 Fenerbahçe 8caubags
SPORCUNUN YENİ MEKANI
Denizli 0 - 2 Fenerbahçe 8caubags
SPORCUNUN YENİ MEKANI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SPORCUNUN YENİ MEKANI

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Denizli 0 - 2 Fenerbahçe

YazarMesaj
Admin
Administratör
Administratör
Admin

Denizli 0 - 2 Fenerbahçe Empty
MesajKonu: Denizli 0 - 2 Fenerbahçe   Denizli 0 - 2 Fenerbahçe Icon_minitimeSalı Ağus. 11, 2009 2:32 pm

Denizli 0 - 2 Fenerbahçe 9

Denizli 0 - 2 Fenerbahçe

Fenerbahçe, Turkcell Süper Lig'in ilk haftasında deplasmanda karşılaştığı Denizlispor'u Güiza'nın attığı gollerle 2-0 mağlup ederek ilk hafta liderlik koltuğuna oturdu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, maç sonrasında düzenlediği basın toplantısında Denizlispor karşısında oynanan mücadeleci oyundan memnun olduğunu belirtti. Sezonun ilk maçında alınan 2-0'lık galibiyete sevindiğini ifade eden Alman teknik adam, "Son haftalarda çok maç yaptık. Çok seyahat yaptık. Sezona iyi mücadele ile girdik. Mücadele ederek sezona giriş yaptık. Takımımı, yüksek motivasyonda gördüm. Maçı kazanmak isteyen bir takım vardı. 1-0'dan sonra çok net gol pozisyonu bulduk. Bu beni çok sevindirdi. 2-0'ı geç yaptık. Her pozisyon gol olacak diye bir garanti yok. Gol atmak için saat de ilerlemişti zaten. Hocalık kariyerimde yeni bir şey yaşadım. İki gün olmak üzere bir maç oynadık. Dün başladığımız maçı bugün bitirdik. İyi bir hisle bu maçtan ayrılıyoruz. Denizlispor'a sezonda başarılar diliyorum. Beklediğimiz gibi zor bir rakip oldu Denizlispor. İkinci golü bulamadıkça rakibimiz daha iyi oynadı. Defansta iyi organize olduk. Sonuçta hak ederek galibiyetle ayrılıyoruz. Türkiye'de son çıktığım maç Denizli'deydi. Yepyeni bir Fenerbahçe gördük ve yeni bir Fenerbahçe yaşıyoruz" dedi. Daum, Fenerbahçe'nin ilk maçın sonunda lider olması yönündeki bir soru karşısında, "Biz lider miyiz ? Ben en son maçtan sonra lider olmak istiyorum. Ama Fenerbahçe camiası adına seviniyorum. Herkes galiba Fenerbahçe moralini hissediyor. Bu hedeflerin ulaşılmasında destek olabilirsek büyük mutluluk duyarız. Bir yandan o net gol pozisyonlarının hepsini değerlendirememiz iyi oldu. Çünkü o zaman daha farklı beklentiler olurdu. 2-0 iyi bir skor. Moralimiz ve atmosfer, camia için bu galibiyet çok önemli" ifadelerini kullandı.

Denizlispor Teknik Direktörü Erhan Altın da yeni sezonun herkese hayırlı olmasını dileyerek, "Fair-play içinde bir sezon geçirilmesini diliyorum. Moral motivasyonu yüksek bir takım olan Fenerbahçe'yi ağırladık. Ama istediğimizi alamadık. Futbolcularım istediklerini sahaya yansıtmak istedi ama olmadı. Fenerbahçe gibi bir takımla lige başlamanın futbolcularım üzerinde baskı vardı. Kendi hatamızdan bir gol yedik. Biraz toparlandık ama istediğimizi alamadık. İkinci yarıda maçı kazanmak için her şeyimizi ortaya koyduk. Yakaladığımız pozisyonlar var. Bunlardan bir veya ikisini gole çevirseydik böyle olmazdı. Maçı en azından berabere bitirmek için yaptığımız hamlelerde hatalar yaptık. Lig uzun. Bu futbolcularla yola devam edeceğiz. Lig uzun bir maraton. Bundan sonra istediklerimizi bundan sonra sahaya yansıtacağız" dedi. Futbolun içinde hata olduğunu belirten Altın, "Futbol hareketli bir oyun olduğu için hatalar oluyor. Biz bunları düzelteceğiz. Ben oyuncularıma güveniyorum" diye konuştu. Denizlispor'un kalecisi Özden ise mağlup oldukları için üzüntülü olduklarını belirterek, "İlk maçta Fenerbahçe'yi yenmek için sahaya çıktık ancak ilk yarıda istediğimiz oyunu sergileyemedik. İkinci yarıda iyi oynadık ve rakibimizi kendi sahasında bastık. Havaya girmiş ve iyi oynarken elektrik kesildi. Bu bizi olumsuz etkiledi. Bizim için lig sıkıntılı başladı. Ama bundan sonraki haftalarda daha iyi olacağız" dedi.

10.08.2009
https://sporkolik.forum.st

Denizli 0 - 2 Fenerbahçe
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Fenerbahçe hazır değil
» Fenerbahçe Sivasspor'a hazırlanıyor
» 'Fenerbahçe'den korkmuyoruz'
» Fenerbahçe'de durmak yok!
» Fenerbahçe Luisao'nun peşinde